Lokala kontaktpersoner

Nedan personer kan kontaktas för information om bland annat lokala aktiviteter. Frågor om valpar till salu sker via valphänvisaren eller genom valplistan.

Gotland

Pernilla Rudin
Signalgatan 4A, 621 47 Visby
tel: 0730-602688
pernilla.rudin@telia.com
 

Skåne

Birgitta Backlert
Dragonvägen 4, 245 91 STAFFANSTORP
tel: 046-25 09 66, 070-341 22 68
B.backlert@hotmail.se

 

Åsa Sandström

Bökhults Gård, 275 93 Sjöbo
tel: 0416-15069
svinghammarskennel@home.se

 

Småland

Ann-Charlotte Nilsson                  
073-1572639

borderbys@live.com

 

Monica Gustavsson                      
0730-78 44 66

monica@kennel-rebus.se

 

Västkusten

Bodil Västhede
Sisjövägen 253
436 38 Askim
tel: 0709-815107
bodil.wasthede@gmail.com 

Sandra Svensson                        
070-4566532
btsvastkusten2018@gmail.com

Södermanland

Anja Svensson
Valsberg Fridhem, 610 50 JÖNÅKER
tel: 0155-701 39 
s.anja@spray.se

Östergötland

Camilla Venerot
tel: 073-374 29 45 
btsost@outlook.com

Stockholm 

Marie Holmgren
tel: 0700-910813
marie_holmgren13@hotmail.com

Tintin Öhman
tintin513@hotmail.com

 

Uppland

Eva Kleveholt

tel: 070-534 26 88, 0294-403 92 

kleveholt.eva@gmail.com

Västmanland

Jenni Broms
Lospångabyväg 18, 725 92 Västerås
tel: 021-558 59, 070- 622 57 07
jenni.broms@telia.com
 
Pernilla Hedström
tel: 070-563 40 42
pernilla.hedstrom@hotmail.com

 

Bergslagen/Närke

Vi söker kontaktpersoner till Bergslagen/Närke. 
Intresserad, kontakta Camilla Venerot tel: 0733-74 29 45 
silvermolnet@outlook.com

 

Värmland

Åsa Sundström
Björkvägen 20, 665 31 Kil
tel: 070-250 55 00
asa.sundstrom@hotmail.com

Marie Hansen
Adolfsfors 22, 670 40 Åmotfors 
tel: 0571-321 65
stomyra@telia.com

 

 
Gästrikland

Agneta Bedoire

Södra Prästvägen 68, 806 48 Gävle

tel: 026-16 42 52, 070-669 42 52

gastrikebordern@gmail.com
 

Terese Ramberg

Långgatan 36, 814 40 Skutskär

tel: 070-301 01 69

tereseramberg@live.se

 

Västernorrland

Marie Frisk

Köpmanholmen
tel:070-606 22 59

ma.frisk@hotmail.com eller kennelfugatos@hotmail.com

Jämtland/Härjedalen

Ulla Larsson, Överturingen

tel:

ottercap53@gmail.com

 

Västerbotten

Ewa Vrang 
070-603 76 48
ewa.vrang@gmail.com 

Catrin Nyström
070-236 36 64
catrinnystrom@icloud.com 

Norra Norrland

Mari Lindström

Mockträsk 22, 961 93 Boden
tel: 0921-181 98, 070-567 56 45 
mari@markulis.se 

Märith Ruong Holmbom
Albovägen 9, 944 73 Piteå
marith@lappstintans.se
 

 

© 2019 Borderterriersällskapet

Borderterriersällskapet är ansluten till Svenska Kennelklubben.

Senast uppdaterat:

2019-12-05 Omplaceringar
2019-12-04  Valplistan

2019-11-29  Parningar
2019-11-03  Avel

2019-10-22  Uppfödare

2019-10-22  Butiken

Vi finns på Facebook!

Svenska Borderterriersällskapet